Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  103 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Strandul municipal, in pierdere in acest an

12/10/2011 17:12:00  
Strandul municipal "Codrisor" nu a recuperat in acest sezon nici macar jumatate din investitia facuta de municipalitate. Din biletele vandute si din inchirieri de sezlonguri si umbrele, baza de agrement a incasat doar 48.000 de lei.

Pentru lucrarile de reabilitare a strandului fost alocata anul acesta o suma de 112.000 de lei. Banii au fost folositi pentru deratizarea si dezinsectia strandului, bazinul pentru adulti a fost modificat, astfel adancimea care era de 3 metri, a fost redusa la aproximativ 2 metri.

De asemenea, au fost revopsite scarile si barele de protectie. Strandul a incasat, in cele doua luni cat a fost deschis, doar 48.000 de lei.

“In acest an, municipalitatea a alocat o suma de 112.000 de lei pentru reabilitarea strandului, insa, din pacate, nu a reusit sa recupereze suma investita. Complexul “Codrisor” a incasat o suma de 48.000 de lei din vanzarea de bilete si inchiriere de sezlonguri si alte utilitati. De asemenea, si numarul persoanelor care au fost la strand a variat de la cateva zeci de persoane in timpul saptamanii, la cateva sute in weekend, cei mai multi fiind tineri”, a declarat pentru Bistriteanul.ro, purtatorul de cuvant al Primariei Bistrita, Mihai Rusti.

Pretul biletelor a fost de 2 lei pentru copii, elevi, studenti si pensionari, iar pentru adulti, 5 lei. Pentru anul 2012, municipalitatea promite noi lucrari de modernizare a strandului, insa depinde de suma care va fi alocata pentru efectuarea acestora.

“Planuri de modernizare a strandului pentru anul 2012 exista, insa depinde de alocarea bugetara care va avea loc in luna februarie a anului viitor”, a mai declarat purtatorul de cuvant al Primariei Bistrita.

Sebastian CHIS

2956 vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro