Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  82 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Primii fulgi de zapada in pasul Tihuta

30/09/2010 18:21:19 Andreea LEDER  
La aceasta ora, in Pasul Tihuta sunt noua grade Celsius. Din cauza temperaturii scazute pentru aceasta perioada, meteorologii bistriteni anunta ca la noapte e posibil sa cada primii fulgi de zapada si sa fie lapovita.

Primele semne ale iernii isi fac deja aparitia!  Chiar daca maine intram abia in luna octombrie, meteorologii spun ca nu scapam de frig si ca iarna ar putea sa isi trimita solii inca din noaptea aceasta.

“E posibil ca la noapte sa ninga in pasul Tihuta. La aceasta ora in aceasta zona se inregistreaza noua grade Celsius, si din cauza temperaturii scazute, e probabil sa fulguiasca si sa fie lapovita”, a declarat pentru Bistriteanul.ro, seful statiei Meteo Bistrita, Aurel Marcu.

Acum, in pasul Tihuta se circula cu dificultate din cauza cetii. Soferii care au trecut cu putin timp in urma prin Pasul Tihuta sustin ca “este o ceata de nu vezi la 200 de metri in fata. Se circula greu si este foarte frig”.

Chiar daca la noapte se astepta ninsori, reprezentantii drumurilor nationale din Tiha Bargaului spun ca nu au primit nici o instiintare despre faptul ca s-ar putea sa ninga la noapte in aceasta zona si nu li s-a cerut sa intervina.

Vasile Curtean, seful districtului SDN Tiha Bargaului, spune ca “nu am fost anuntati in nici un fel ca va ninge in noaptea asta in pasul Tihuta, numai ce am vazut si eu pe la televizor ca va ninge pe varfurile inalte ale muntilor. Sezonul de deszepezire va incepe abia de la 1 noiembrie”.

2119 vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro