Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  111 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Ioan Andreica: Am demisionat de la Ministerul Dezvoltarii pentru a lasa loc si pentru altii!

13/09/2010 09:24:59 Camelia MOLDOVAN  
Secretarul de stat din cadrul Ministerului Dezvoltarii Regionale si Turismului, Ioan Andreica, a demisionat din aceasta functie. Acesta motiveaza ca a luat decizia de a renunta la fotoliul de secretar de stat pentru a lasa loc si pentru alte persoane.

Democrat-liberalul Ioan Andreica nu mai este secretar de stat! Acesta a luat decizia de a demisiona din functia pe care o detinea in cadrul Ministerului Dezvoltarii Regionale si Turismului.

Ioan Andreica a declarat ca "am demisionat saptamana trecuta pentru ca, stiti cum e in politica, trebuie sa lasi loc si pentru altii. Mai faceam si altceva pe langa aceasta functie si am avut si motive personale care m-au determinat sa demisionez".

In ceea ce priveste numirea unui nou secretar de stat, Ioan Andreica a declarat ca "in politica nu e nevoie sa anticipezi. Asa ca nu o sa anticipez cine va fi noul secretar de stat. S-au purtat mai multe discutii, iar acum ministrul Elena Udrea si premierul Emil Boc vor decide cine imi va lua locul".

Totodata, in privinta politicii guvernamentale, fostul secretar de stat a adaugat ca "eu am facut parte din structura guvernamentala, sunt multe probleme de rezolvat, e o perioada dificila si e loc de mai bine".

2118 vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro