Bistriţenii vor avea de Revelion parte de un spectacol pe cinste! Pe scena de pe pietonalul Liviu Rebreanu vor urca doi dintre concurenţii care au participat la "Vocea României". Vizi Imre şi Alina Toma vor cânta pentru bistriţeni. Invitată la concert este şi trupa Desperado.
Primăria Bistriţa organizează în fiecare an de Revelion un concert pe pietonalul Liviu Rebreanu. La trecerea dintre ani bistriţenii care aleg să sărbătorească sosirea lui 2013 în Centrul Istoric vor avea parte de un frumos recital din partea lui Vizi Imre şi a Alinei Toma, concurenţi la emisiunea televizată "Vocea României".
Cei doi vor cânta, acompaniaţi de trupa Tru Band înainte de miezul nopţii iar după focul de artificii de la ora 00.00 pe scenă vor urca cei de la Desperado.
Anul trecut municipalitatea i-a invitat pe cei de la HI-Q pentru a cânta de Revelion.