Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  97 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Bistriţenii de pe Ecaterina Teodoroiu, terorizaţi de gunoaie

03/06/2013 13:44:52 Iulia BARTHA  
Dacă anul trecut, un cetăţean îi semnala primarului Ovidiu Creţu faptul că romii care locuiesc în centrul vechi aruncă urina şi fecalele în tomberoanele de pe strada Ecaterina Teodoroiu, de curând, omul a făcut o nouă plângere, tot pe tema gunoaielor depozitate acolo. Zona este plină de cârpe şi cutii, imaginea fiind una nu tocmai plăcută...

În vara anului trecut, un bistriţean se plângea pe domnuleprimar.ro de faptul că romii care locuiesc în centrul vechi vin cu găleţi şi aruncă urina şi fecalele în tomberonul de pe strada Ecaterina Teodoroiu, imaginea fiind una de-a dreptul dezgustătoare.

"Ţiganii care locuiesc în centrul vechi probabil că nu au canalizare şi vin cu găleţi şi aruncă urina şi fecalele în tomberon, iar noi locatarii şi trecătorii din zonă suntem nevoiţi să suportăm mirosul şi imaginea care nu ne face cinste ca oameni ai secolului XXI", spunea omul atunci.

De curând, el a postat pe site-ul domnuleprimar.ro o nouă nemulţumire, legată tot de aceleaşi tomberoane, cerând primăriei să le mute într-o altă locaţie.

"Prin tradiţie, omul gospodar niciodată nu a pus gunoiul în faţa casei, ci a căutat un loc să nu se vadă din drum. În cazul de faţă un loc potrivit ar fi cel unde au fost mai demult nişte garaje, peste drum de locul unde se află tomberoanele acum. Vă mulţumesc anticipat şi trăiesc cu speranţa ca măcar la a treia sesizare să se rezolve şi acest caz, care până la urmă vizează aspectul Bistriţei", explică cetăţeanul.

1926 vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro