Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  154 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Bistrita are cei mai buni pompieri!

03/08/2011 14:42:57 Andreea LEDER  
Bistritenii care au nevoie de interventia pompierilor pot sa stea linistiti. Pe parcursul a doua zile acestia au demonstrat ca pot interveni intr-un timp cat mai scurt, atunci cand e nevoie de ajutorul lor, si ca sunt cei mai priceputi. Pompierii din cadrul ISU BN sunt castigatorii concursului Serviciilor Profesionale pentru Situatii de Urgenta.

Pe parcursul a trei zile reprezentantii Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Bistrita-Nasaud au fost organizatorii etapei zonale a concursurilor Serviciilor Profesionale pentru Situatii de Urgenta.

Cei 50 de pompieri, care au venit din judetele Cluj, Salaj, Maramures, Satu-Mare, Bistrita-Nasaud au trebuit sa parcurga intr-un timp cat mai scurt probele: scara de fereastra, pista cu obstacole pe distanta de 100 metri, stafeta 4X100 metri si dispozitiv motopompa .

Dupa doua zile de probe sportive, in care pompierii au depus multa munca si efort azi au fost premiati cei mai buni.

In urma cu putin timp pe baza sportiva a Colegiului National “Liviu Rebreanu” a avut loc festivitatea de premiere.

La clasamentul general, pompierii care s-au clasat pe primul loc au fost cei din cadrul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Bistrita-Nasaud urmati de cei din Satu-Mare. Locul III a fost ocupat de pompierii din Salaj.

La probele “pista cu obstacole pe distanta de 100 de metri”, si “scara de fereastra”, pe echipe, castigatori au fost pompierii din judetele: Bistrita-Nasaud (locul I), Satu-Mare (locul II) si Salaj (locul III).

Pompierii care au scos cel mai bun la timp la proba “scara de fereastra” sunt: Nicolae Balan (locul I), Vasile Borlea (locul II) si Mihai Titieni (locul III). Toti trei sunt angajatii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Bistrita-Nasaud.

La proba “pista cu obstacole pe distanta de 100 de metri” castigatori au fost: Ionut Gavrilescu (locul I), Viorel Botezatu (locul II) si Marian Demian (locul III). Concurentii care au ocupat primele doua locuri sunt de la ISU BN, iar ocupantul locului trei este de la ISU SM.

Proba individuala cumulata duel a fost castigata tot de trei pompieri bistriteni: Nicolae Balan (locul I), Vasile Borlea (locul II) si Mihai Titieni (locul III).

La proba “dispozitiv motopompa” castigatori au fost pompierii din Satu-Mare (locul I), Salaj (locul II) si Bistrita-Nasaud (locul III).

Pompierii din cadru ISU BN au ocupat locul I si la proba “stafeta 4X100 metri”, urmati de cei din Maramures si Satu-Mare.

Castigatorii au primit cupe si diplome. Premiile au fost inmanate de catre seful Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Bistrita-Nasaud lt.col. Constantin Florea si de catre subprefectul judetului Catalin Paun.

Etapa nationala a concursului Serviciilor Profesionale pentru Situatii de Urgenta va avea loc in data de 13 septembrie. La aceasta competitie vor participa opt echipe din toata tara. Pana in acest moment nu se stie daca cei de la ISU BN vor merge sau nu mai departe.

5404 vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro