Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
FOTO: Descoperă tendințele sezonului în noua colecție Sense SS 2018!
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

  92 vizitatori online


REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Au disparut comerciantii de martisoare!

02/03/2011 14:42:57 Andreea LEDER  
Vremea rece de afara si probabil vanzarile mult prea slabe i-au determinat pe majoritatea comerciantilor de martisoare sa-si stranga marfa si sa plece. Nici pe pietonalul Liviu Rebreanu si nici in zonele importante ale orasului nu mai vezi nici urma de comerciant. Autoritatile spun insa ca acestia vor reveni pe strazi in week-end.

Inca de zilele trecute comerciantii de martisoare si-au facut aparitia in mai multe zone din oras. Snururile impletite, martisoarele, felicitarile, brosele si ghioceii - sunt doar cateva dintre produsele care au putut fi gasite pe mesele comerciantior.

Daca ieri orasul era impanzit de martisoare, iar comerciantii incercau sa convinga bistritenii sa cumpere cat mai mult, astazi e pustiu…

Putini sunt cei care au mai ramas in strada sa-si vanda martisoarele. Ceilalti si-au strans produsele si au decis sa plece, probabil din cauza frigului de afara dar si a vanzarilor mult prea slabe.

Reprezentantii Primariei Bistrita spun ca micii comercianti vor reveni pe strazi incepand din acest week-end si isi vor expune marfa spre vanzare pentru ziua de 8 martie.

In acest an aproape 100 de comercianti au inchiriat spatiu de la primaria Bistrita si platesc 7 lei/mp/zi.

vizualizari


loading...


404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do




Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.


CAUTARE
STIRILE DE AZI

Publicitate
Certificat Web Certificat Web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.
© Copyright 2008 - 2025 Bistrițeanul.ro