Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Casa Cu Bere, Italtextil, IMP România și Central Motors fac angajări! Alte locuri de muncă disponibile:
FOTO/VIDEO - Și-a salvat camarazii de la moarte, în Afganistan, iar acum își pune din nou viața în pericol pentru a-și face bine fiul
EXCELENT: Diana Spătărescu, elevă în clasa a XI-a la Infoel, a câștigat Premiul Gopo – echivalentul Oscarurilor românești
FOTO - Organizația Off-Road Năsăud, la Casa Sf. Iosif din Odorheiu Secuiesc: «Am primit mai mult decât am dăruit»
FOTO/VIDEO - INEDIT! Vă e dor de roșiile din grădina bunicilor? Vă ajută un liceu din Bistrița
Două prietene impresionează creând evenimente de poveste. Au atâta imaginație că nu se repetă vreodată…
BISTRIȚA / VIDEO: Epilare facială definitivă prin electroliză la Salon La Belle Femme

JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015

Viktober Fest! Gloria a trecut cu 2-1 de Unirea Jucu

04/10/2014 18:01:29 SPORTUL BISTRITEAN
Gloria a câştigat cu 2-1 meciul de acasă cu Unirea Jucu şi a bifat a doua victorie consecutivă. Bistriţenii au acumulat 9 puncte după şase etape.

Gloria Progresul Bistrița a câștigat partida cu Unirea Jucu, scor 2-1.

Început echilibrat de meci, cele două echipe încearcă să-și creeze ocazii, dar arată un joc încâlcit la centrul terenului. Bistrițenii apasă pe accelerație abia după primul sfert de oră și terenul se înclină spre poarta celor de la Jucu. Eforturile le sunt răsplătite în minutul 18, când Jarda deschide scorul cu o lovitură de cap, după un corner (1-0). Clujenii dau replica imediat și au două ocazii prin Danciu, este blocat de Budăcan în 6 metri (32) și finalizează peste poartă o fază prelungită de atac (34). Emoțiile de toamnă continuă la poarta Gloriei. Același Danciu execută bine o lovitură liberă din 17 metri, dar portarul Pop respinge de sub bară (38).

Repriza secundă începe cu oaspeții în atac. Valer Săsărman se agită pe margine, dar elevii săi se mișcă greoi în teren. Clujenii lui Meszaros trec pe lângă egalare în minutul 56, când Danciu reia cu capul, la o palmă de bară iar Jarda ratează prima ocazie de după pauză: lovitură liberă de la 25 de metri, puțin alături (65). Gloria se joacă cu focul și se arde în minutul 67, când clujenii egalează după o fază frumoasă. Socaci centrează perfect de pe dreapta iar Turcu trimite în plasă din 6 metri (1-1). A fost golul ce i-a trezit pe bistrițeni, care revin în avantaj după numai două minute. Budecan centrează de pe dreapta și Hlinca înscrie cu capul (2-1).

Finalul ii aparține Gloriei, care mai putea marca o dată. Alex Pop pătrunde în careu și șutează spectaculos, cu efect, dar mingea lovește bara (88). Se termină 2-1 pentru Gloria, Valer Săsărman leagă două victorii consecutive, după un meci în care elevii săi au jucat  pragmatic

Caseta tehnică

Gloria Bistrița: R. Pop; Budăcan, Hlinca, Fizeșan, Dobrea, Fl. Alexandru (Colța `57), Jarda, Țegle (Rogozan `71), O. Bucur, Alex Pop (Sâplăcan `88), Brumă
Unirea Jucu: Szekely; Pojar, (Mănăștrean `55), Mureșan, S. Pop, Boska (Bărbos `80), Danciu (Pataki 65), Luca, V. Pop (Socaci `45), Turcu, Câmpean.

Mai multe informaţii despre Gloria şi sportul bistriţean, în Sportul Bistriţean.

vizualizari

loading...

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.

That's what you can do

Avertisment:
Introducerea comentariilor la articol este posibilă doar autentificat cu contul de FaceBook. Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate pe site.

NOTĂ: Bistrițeanul.ro vă roagă să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în articol. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse cititorilor care au postat un comentariu sau persoanelor despre care se scrie în articol, se va sancționa prin cenzurarea partială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta comentarii.